Sarjajärjestelmät

Kevät 2021

 

Idän aikataulut ja turnausjärjestäjät 2020-2021

 

D-pojat aluesarja

23.1.  
Pooli 1APooli 1BPooli 1C
PaU MustaEVjrJoU
KiUPartioVesU DP
Mahti MustaPuWoLiVo dp
Mahti ValkoinenPaU Punainen 
   
13.2.  
Pooli 2APooli 2BPooli 2C
Pooli 1A/1Pooli 1A/3Pooli 1B/4
Pooli 1A/2Pooli 1A/4Pooli 1C/2
Pooli 1B/1Pooli 1B/3Pooli 1C/3
Pooli 1B/2Pooli 1C/1 
   
27.3.  
Pooli 3APooli 3BPooli 3C
Pooli 2A/1Pooli 2A/3Pooli 2B/4
Pooli 2A/2Pooli 2A/4Pooli 2C/2
Pooli 2B/1Pooli 2B/3Pooli 2C/3
Pooli 2B/2Pooli 2C/1 
   
17.4.  
Sijat 1-6 Sijat 7-11
Lohko 1Lohko 2Pooli 3B/3
Pooli 3A/1Pooli 3A/2Pooli 3B/4
Pooli 3A/4Pooli 3A/3Pooli 3C/1
Pooli 3B/1Pooli 3B/2Pooli 3C/2
Välierä 1L1/1-L2/2Pooli 3C/3
Välierä 2L2/1-L1/2 
Sijat 5-6L1/3-L2/3 
Sijat 3-4Ve1h-Ve2h 
Sijat 1-2Ve1v-Ve2v 

 

 

D-tytöt aluesarja

23.1.      
Pooli 1APooli 1BPooli 1CPooli 1DPooli 1E1Pooli 1E2 
KAIKUHDJuju GeparditPuWoTuusniemVesU DT 
LiTaiTsemppi / KeltainenKärpätPartioJuju JaguaaritPuWo valkoiset 
Tsemppi MustaNiNuViLe-92LumikotSaukotLuoWo/huuhkajat 
KiU/MustatPaU BlackKLP-86-PädämKLP-86-ZädämMinkit  
       
13.2.      
Pooli 2APooli 2BPooli 2CPooli 2DPooli 2E1Pooli 2E2 
Pooli 1A/1Pooli 1A/3Pooli 1B/4Pooli 1C/4Pooli 1D/3Pooli 1D/4 
Pooli 1A/2Pooli 1A/4Pooli 1C/2Pooli 1D/2Pooli 1E1/2Pooli 1E2/2 
Pooli 1B/1Pooli 1B/3Pooli 1C/3Pooli 1E1/1Pooli 1E1/3Pooli 1E2/3 
Pooli 1B/2Pooli 1C/1Pooli 1D/1Pooli 1E2/1   
       
27.3.      
Pooli 3APooli 3BPooli 3CPooli 3DPooli 3E1Pooli 3E2 
Pooli 2A/1Pooli 2A/3Pooli 2B/4Pooli 2C/4Pooli 2D/3Pooli 2D/4 
Pooli 2A/2Pooli 2A/4Pooli 2C/2Pooli 2D/2Pooli 2E1/2Pooli 2E2/2 
Pooli 2B/1Pooli 2B/3Pooli 2C/3Pooli 2E1/1Pooli 2E1/3Pooli 2E2/3 
Pooli 2B/2Pooli 2C/1Pooli 2D/1Pooli 2E2/1   
       
17.4.      
Sijat 1-6 Sijat 7-12 Sijat 13-18 Sijat 19-22
Lohko 1Lohko 2Lohko 1Lohko 2Lohko 1Lohko 2Pooli 1E1/2
Pooli 3A/1Pooli 3A/2Pooli 3B/3Pooli 3B/4Pooli 3D/1Pooli 3D/2Pooli 1E1/3
Pooli 3A/4Pooli 3A/3Pooli 3C/2Pooli 3C/1Pooli 3D/4Pooli 3D/3Pooli 1E2/2
Pooli 3B/1Pooli 3B/2Pooli 3C/3Pooli 3C/4Pooli 3E1/1Pooli 3E2/1Pooli 1E2/3
Välierä 1L1/1-L2/2Välierä 1L1/1-L2/2Välierä 1L1/1-L2/2 
Välierä 2L2/1-L1/2Välierä 2L2/1-L1/2Välierä 2L2/1-L1/2 
Sijat 5-6L1/3-L2/3Sijat 11-12L1/3-L2/3Sijat 17-18L1/3-L2/3 
Sijat 3-4Ve1h-Ve2hSijat 9-10Ve1h-Ve2hSijat 15-16Ve1h-Ve2h 
Sijat 1-2Ve1v-Ve2vSijat 7-8Ve1v-Ve2vSijat 13-14Ve1v-Ve2v 

 

 

 

D-tytöt Tiikerisarja

23.1., 13.2. ja 27.3.  
AjoLuoWo/kotkatJuju Tiikerit 
PaU WhiteLeViKiU/Pinkit 
JoUPuWo TKLP-86 
JoU Siniset   
    
3xsarjat   
    
17.4.   
Sijat 1-6 Sijat 7-10 
Lohko 1Lohko 2Lohko 1/3 
Lohko 1/1Lohko 2/1Lohko 2/3 
Lohko 2/2Lohko 3/1Lohko 3/3 
Lohko 3/2Lohko 1/2Lohko 1/4 
Välierä 1L1/1-L2/2  
Välierä 2L2/1-L1/2  
Sijat 5-6L1/3-L2/3  
Sijat 3-4Ve1h-Ve2h  
Sijat 1-2Ve1v-Ve2v  

 

 

 

E-pojat aluesarja

6.2. ja 20.2. 
pelataan syksyn pelaamatta jääneet turnaukset
20.3. 
Pooli 1APooli 1B
Lohko 1/12b2
Lohko 2/1Lohko 1/3
1b2Lohko 2/3
  
10.4. 
Sijat 1-6 
Lohko 1Lohko 2
Pooli 2A/1Pooli 2A/2
Pooli 2B/1Pooli 2A/3
Pooli 2B/2Pooli 2B/3
Välierä 1L1/1-L2/2
Välierä 2L2/1-L1/2
Sijat 5-6L1/3-L2/3
Sijat 3-4Ve1h-Ve2h
Sijat 1-2Ve1v-Ve2v

 

E-tytöt aluesarja

6.2.  
pelataan syksyn pelaamatta jääneet turnaukset  
   
20.2.  
Pooli 1APooli 1BPooli 1C
Lohko 1/12b23b3
Lohko 2/13b2Lohko 1/4
Lohko 3/11b3Lohko 2/4
1b22b3 
   
20.3.  
Pooli 2APooli 2BPooli 2C
Pooli 1A/1Pooli 1A/3Pooli 1B/4
Pooli 1A/2Pooli 1A/4Pooli 1C/2
Pooli 1B/1Pooli 1B/3Pooli 1C/3
Pooli 1B/2Pooli 1C/1 
   
10.4.  
Sijat 1-6 Sijat 7-11
Lohko 1Lohko 2Pooli 3B/3
Pooli 3A/1Pooli 3A/2Pooli 3B/4
Pooli 3A/4Pooli 3A/3Pooli 3C/1
Pooli 3B/1Pooli 3B/2Pooli 3C/2
Välierä 1L1/1-L2/2Pooli 3C/3
Välierä 2L2/1-L1/2 
Sijat 5-6L1/3-L2/3 
Sijat 3-4Ve1h-Ve2h 
Sijat 1-2Ve1v-Ve2v 

 

E-tytöt ja -pojat Tiikerisarja

3-4 joukkueen turnaukset maantieteellisesti joukkueita vaihdellen. Joukkueiden tulee ilmoittaa sarjanhoitajalle viimeistään suluissa olevaan päivämäärään mennessä, jos eivät osallistu ko. turnaukseen. Otteluohjelmat tehdään sen jälkeen. Järjestäjäehdotukset ovat järjestäjätaulukossa, ne päivittyvät sen jälkeen, kun tiedetään kuhunkin turnaukseen oikeasti osallistuvat joukkueet.  
      
6.2.  (20.1.)    
Lohko 1Lohko 2Lohko 3Lohko 4Lohko 5Lohko 6
PaU EJoU sininenJuju E-tytötTuusniemSuoVa KeltainenViLe-92
SU-41JoU valkoinenLiTaiTuusniemi 2SuoVa MustaLuoWo
KiUHDKarelian Hurmos EPartioPuWo ETMahti
 Ajo LeVi  
      
20.2. (3.2.)    
20.3. (3.3.)    
10.4. (24.3.)    

 

F-Tiikerisarja

kevään aikataulu sovitaan joukkueiden kanssa

 

D6v6

kevään aikataulu sovitaan joukkueiden kanssa

Syksy 2020

 

 

D-pojat aluesarja

26. tai 27.9. ja 10. tai 11.10.
Lohko 1Lohko 2
EVjrMahti Musta
JoUMahti Valkoinen
KiUPartio
PaU MustaPuWo
PaU PunainenVesU DP
  
2xsarjat kahdessa turnauksessa
  
7. tai 8.11. 
Pooli 1APooli 1B
Lohko 1/1toinen kolmonen
Lohko 1/2Lohko 1/4
Lohko 2/1Lohko 1/5
Lohko 2/2Lohko 2/4
paras kolmonenLohko 2/5
  
28. tai 29.11. 
Pooli 2APooli 2B
Pooli 1A/1Pooli 1A/4
Pooli 1A/2Pooli 1A/5
Pooli 1A/3Pooli 1B/3
Pooli 1B/1Pooli 1B/4
Pooli 1B/2Pooli 1B/5

 

 

 

D-tytöt aluesarja

    
26. tai 27.9. ja 10. tai 11.10.   
Lohko 1Lohko 2Lohko 3Lohko 4 
HDKLP-86-PädämJuju GeparditNiNu - Black 
KärpätKLP-86-ZädämJuju JaguaaritNiNu - White 
SaukotPaU BlackLiTaiPuWo 
Tsemppi / Keltainen KiU/MustatPartioVesU DT 
Tsemppi MustaLumikotKAIKUViLe-92 
     
2xsarjat kahdessa turnauksessa   
     
7. tai 8.11.    
Pooli 1APooli 1BPooli 1CPooli 1DPooli 1E
Lohko 1/1Lohko 1/2Lohko 1/3Lohko 1/4Lohko 1/5
Lohko 2/1Lohko 2/2Lohko 2/3Lohko 2/4Lohko 2/4
Lohko 3/1Lohko 3/2Lohko 3/3Lohko 3/4Lohko 3/4
Lohko 4/1Lohko 4/2Lohko 4/3Lohko 4/4Lohko 4/4
     
28. tai 29.11.    
Pooli 2APooli 2BPooli 2CPooli 2DPooli 2E
Pooli 1A/1Pooli 1A/3Pooli 1B/4Pooli 1C/4Pooli 1D/4
Pooli 1A/2Pooli 1A/4Pooli 1C/2Pooli 1D/2Pooli 1D/3
Pooli 1B/1Pooli 1B/3Pooli 1C/3Pooli 1E/1Pooli 1E/3
 Pooli 1C/1Pooli 1D/1Pooli 1E/2Pooli 1E/4

 

 

 

D-tytöt Tiikerisarja

26. tai 27.9., 10. tai 11.10., 7. tai 8.11. ja 28. tai 29.11.
Lohko 1Lohko 2
AjoLuoWo/huuhkajat
JoULuoWo/kotkat
PaU WhitePuWo
Juju TiikeritTuusniem
KiU/Pinkit 
  
4xsarjat 

 

 

D6v6

31.10. tai 1.11. ja 12. tai 13.12.

Turnaukset ovat kuuden pelaajan pelitavan harjoittelua varten, joukkueessa voi olla myös yli-ikäisiä sekä sekaisin tyttöjä ja poikia.

Järjestäjät on merkitty tulospalveluun.

Sarjaan voi ilmoittaa lisää joukkueita,
turnauskohtaiset ohjelmat tehdään
kaksi viikkoa ennen turnausta ilmoittautuneiden
joukkueiden peusteella.

Jos joukkue ei halua osallistua
johonkin turnaukseen, on siitä
ilmoitettava sarjahoitajalle
viimeistään 22.10. (1. turnaus)
ja 12.11. (2. turnaus).

 

E-pojat aluesarja

3. tai 4.10., 31.10. tai 1.11., 14. tai 15.11. ja 5. tai 6.12.
EVjr/Siniset
EVjr/Valkoiset
KiU
LuoWo
PuWo E-Pojat
Tsemppi-Pateri
 
3xsarja neljässä turnauksessa

 

 

 

E-tytöt aluesarja

 
3. tai 4.10., 31.10. tai 1.11., 21. tai 22.11. ja 12. tai 13.12.
Lohko 1Lohko 2
AjoLiVo
KLP-86Punaiset
PassaritVihreät
SU-41 E-tytötNiNu
Tsemppi-SatanenPuWo EA
 ViLe-92
  
4xsarja3xsarja

 

 

 

E-tytöt ja -pojat Tiikerisarja

31.10. tai 1.11., 21 tai 22.11. ja 12. tai 13.12.

Järjestäjät merkitty tulospalveluun.

Sarjaan voi ilmoittaa lisää joukkueita,
turnauskohtaiset ohjelmat tehdään
kaksi viikkoa ennen turnausta ilmoittautuneiden
joukkueiden perusteella.

Jos joukkue ei halua osallistua
johonkin turnaukseen, on siitä
ilmoitettava sarjahoitajalle viimeistään
15.10. (1. turnaus),
5.11. (2. turnaus)
ja 19.11. (3. turnaus).

Lohko 1Lohko 2Lohko 3
Ajo AurinkoJuju E-tytötLuoWo
Ajo TähtiKiUPuWo ET
HDLiTaiSuoVa Keltainen
JoUHurmosSuoVa Musta
JoU 2 Tuusniem
PaU E ViLe-92
SU-41 Mahti

 

 

 

F-Tiikerisarja

7. tai 8.11. ja 28. tai 29.11..

Järjestäjät on merkitty tulospalveluun.

Sarjaan voi ilmoittaa lisää joukkueita,
turnauskohtaiset ohjelmat tehdään
kaksi viikkoa ennen turnausta ilmoittautuneiden
joukkueiden peusteella.

Jos joukkue ei halua osallistua
johonkin turnaukseen, on siitä
ilmoitettava sarjahoitajalle
viimeistään 22.10. (1. turnaus)
ja 12.11. (2. turnaus).

Lohko 1Lohko 2
AjoLiTai
EVjrNiNu
KLP-86 blueViLe-92
KLP-86 white 
PaU F 
KiU 
Pohjois-Karjalaan ja Pohjois-Savoon tehdään
omat lohkot, jos joukkueita ilmoittautuu riittävästi.