Yhteystiedot

 

Itä-Suomen Lentopallon aluejaosto

Puheenjohtaja Lasse Turunen, lasse.turunen@matrel.fi 040 035 7253

Varapuheenjohtaja Antti Remes, antti.remes@lentopalloliitto.fi 044 326 1622

Taloushallinto Pirjo Hulkko, pirjo.hulkko@puijowolley.fi 044 505 3168

Tiedotus Maarit Viljakainen, maarit.viljakainen@puijowolley.fi 050 306 6889

  • Aluevalmennuksen tiedotus Antti Remes
  • Kilpailutiedotus Kaisu Polso 

Ryhmät 

Tuomaritoiminta Juhani Kainulainen, juhani.kainulainen@scantenna.fi 050 555 5654

Beach Volley Maikki Kyröläinen, maikki.kyrolainen@gmail.com, 050 555 1331

Kilpailutoiminta Nina Toikkanen, ninatoikkanen14@gmail.com 040 037 8288

Seuratuki, pelaamisen lisääminen

Kimmo Räsänen, kimmojrasanen@gmail.com, 040 670 3494

Lasse Turunen, lasse.turunen@matrel.fi 040 035 7253

Maarit Viljakainen (AVI ja OKM avustushaut, hankerahoitukset), maarit.viljakainen@puijowolley.fi 050 306 6889

 

Aluevalmennus  

Nuorisopäällikkö Antti Remes antti.remes@lentopalloliitto.fi 044 326 1622

Päävalmentaja Henrik Kosonen kosohere@gmail.com 040 775 5076

 

Sarjanhoitaja

Kaisu Polso kaisu.polso@lentopalloliitto.fi 040 091 0327

Tavoitettavissa arkisin klo 8-15, muina aikoina vain mobiilipöytäkirjaan liittyvissä kiireellisissä tilanteissa.

Idän kilpailuryhmät

 

Minit

Nina Toikkanen, 040 489 4210, ninatoikkanen14(a)gmail.com

Tarja Huuskonen, 040 582 7226, tarja(a)tilihilimat.fi

Antti Remes, 044 326 1622, antti.remes(a)lentopalloliitto.fi

Jesse Härkönen, 040 751 7021, jesse.harkonen(a)hotmail.fi

Laura Parviainen

 

Aikuisten harraste

Lasse Turunen, 040 035 7253, lasse.turunen(a)matrel.fi      

Susanna Nykänen

Kati Piironen

 

Sarjanhoitaja on mukana molemmissa kilpailuryhmissä.

Kaisu Polso, 040 091 0327, kaisu.polso(a)lentopalloliitto.fi

Tuomarinimeäjät

  • Pohjois-Savo: Ari Hyyryläinen, 040 590 2090, ari.hyyrylainen(a)dnainternet.net 
  • Etelä-Savo: Jesse Härkönen, 040 751 7021, jesse.harkonen(a)hotmail.fi 
  • Pohjois-Karjala: Tommi Parkkinen, 044 755 9373, tommi.parkkinen(a)outokummunkaupunki.fi