Yhteystiedot

Etelä-Savo

Puheenjohtaja Pekka Mäkinen 044-2003060 pekka.makinen@spyder.fi
Sihteeri Arja Väisänen 044-5506674 arja.vaisanen@samiedu.fi
  Lasse Turunen 0400-357253 lasse.turunen@matrel.fi
  Henrik Kosonen   henrik.kosonen@cramo.com
Taloudenhoitaja Jesse Härkönen 040-7517021 jesse.harkonen@hotmail.fi
  Miia Päykkönen   miiapaykkonen@hotmail.com
  Pekka Heiskanen   pekka.s.heiskanen@gmail.com
  Isto Heikkinen   isto.heikkinen@gmail.com
Tuomaritoiminta Jouni Laukkanen   jounimeister@gmail.com
  Simo Pesonen   simok.pesonen@luukku.com
  Jouni Lehtonen   jounilehtonen@hotmail.com

 

Pohjois-Karjala

PuheenjohtajaJouko Huovinen0500-555 065jouko.huovinen@outokummunkaupunki.fi
VarapuheenjohtajaHannu Vähäkoski050-555 0890hannu.vahakoski@uef.fi
Kilpailuryhmä   
KilpailuvastaavaAnders Sutinen050-412 4636anders.sutinen@joenjuju.fi
RyhmäJari Försti040-7595604jariforsti52@gmail.com
 Kaisu Polso0400-910327kaisu.polso@lentopalloliitto.fi
    
Tuomariryhmä   
TuomarivastaavaHannu Vähäkoski  
RyhmäTommi Parkkinen044-755 9373tommi.parkkinen@outokummunkaupunki.fi
 Jouko Huovinen  
TuomarikouluttajaJouko Huovinen  
 Hannu Vähäkoski  
ErotuomarinimeäjäTommi Parkkinen  
TiedotusvastaavaKaisu Polso  
Muita yhteystietoja   
Edustaja Idän yhteisissä palavereissaJouko Huovinen  
MaakuntavalmennusAnders Sutinen050-412 4636anders.sutinen@joenjuju.fi
LiittovaltuutettuHannu Vähäkoski  
SarjanhoitajaKaisu Polso  

 

Pohjois-Savo

Puheenjohtaja

Varapuheenjohtaja

Niina Pirskanen

Juha Räsänen

050-3066889

040-7461220

niina.pirskanen@puijowolley.fi

juha.rasanen@pp3.inet.fi

 

Antti Remes

Janne Mensonen

044-3261622

 

antti.remes@pyhajarvi.fi

janne.mensonen@rautalampi.fi

 

Niina Toikkanen

Salla Asikainen

040-4894210

 

nina.toikkanen@keitele.fi

salla.asikainen@outlook.com

 

Antero Asikainen

044-3411455eila.asikainen@pp.inet.fi
 

Marketta Mikander

Riitta Maininki

050-3216 535

 

marketta.mikander@live.com

 

riitta.maininki@icloud.fi

Pohjois-Savon tuomaritoiminta ja koulutusJuhani Kainulainen050-5555654juhani.kainulainen@scantenna.fi

Liittovaltuutettu

varaliittovaltuutettu

Niina Pirskanen

Juha Räsänen

  
    
TuomarinimeäjäAri Hyyryläinen040-590 2090ari.hyyrylainen@dnainternet.net
Pohjois-Savon Liikunta
talous, laskutus, kirjanpito
Pirjo Hulkko044-5053168pirjo.hulkko@pohjois-savonliikunta.fi
SarjanhoitajaKaisu Polso0400-910 327kaisu.polso@lentopalloliitto.fi

 

Idän kilpailuryhmä

Etelä-SavoMikko Korhonen0400-670681korhosmikko@gmail.com
Pohjois-KarjalaAnders Sutinen050-412 4636anders.sutinen@joenjuju.fi
Pohjois-SavoNiina Pirskanen050-3066889niina.pirskanen@puijowolley.fi
AluepäällikköPertti Kulluvaara044-080 6605pertti.kulluvaara@lentopalloliitto.fi
SarjanhoitajaKaisu Polso0400-910 327kaisu.polso@lentopalloliitto.fi